KLASYKA DOSTĘPNA


20 CZERWCA 2016 Spektakl DWA ŚWIATY w Teatrze im Jana Kochanowskiego
Spektakl teatralno-taneczny „Dwa Światy” realizowany w ramach programu „Kultura Dostępna „ zakończył nasz projekt „Klasyka Dostępna”,dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Samorządu Wojwództwa Opolskiego.
Celem głównym projektu "Klasyka Dostępna" było rozwijanie kompetencji kulturowych, poszerzenie oferty edukacji artystycznej oraz propagowanie sztuki jako ważnego elementu życia ludzi w każdym wieku i ze wszystkich środowisk społecznych.
Projekt obejmował warsztaty tańca klasycznego i współczesnego, wykłady o tańcu i teatrze, panele
dyskusyjne oraz wyjazd do Opery Wrocławskiej na spektakl baletowy pt.”Romeo i Julia” oraz zwiedzanie teatru „od kulis”.
Uczestnicy wspólnie z pedagogami stworzyli przedstawienie teatralno-taneczne wykorzystujące zarówno klasyczne, jak i współczesne sposoby wyrazu artystycznego.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego projektu, a w szczególności wspaniałym, młodym tancerzom za ich talent i pełną zaangażowania pracę. 


4 MAJA 2016 WYJAZD UCZESTNIKÓ PROJEKTU DO OPERY WROCŁAWSKIEJ
4 maja odbiorcy projektu„ KLASYKA DOSTĘPNA”
organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Tanecznej i Artystycznej LIFE FOR DANCE, realizowanego w ramach programu „KULTURA DOSTĘPNA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mieli ogromną przyjemność gościć w Operze Wrocławskiej.
Zwiedziliśmy Operę od kulis, uczestniczyliśmy w próbach i obejrzeliśmy spektakl „Romeo i Julia”.
Było wspaniale. Serdecznie dziękujemy za wiele pozytywnych emocji, naukę i wyjątkową możliwość zapoznania się z pracą prawdziwego teatru oraz poznanie wszystkich wspaniałych artystów.


OGŁOSZENIE NABORU
Stowarzyszenie Edukacji Tanecznej i Artystycznej LIFE FOR DANCE ogłasza nabór do projektu
„ KLASYKA DOSTĘPNA - wykłady, warsztaty i integracyjne działania artystyczne sfinalizowane spektaklem teatralno-tanecznym” realizowanego w ramach programu „KULTURA DOSTĘPNA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt obejmuje warsztaty tańca klasycznego i współczesnego, wykłady o tańcu i teatrze, panele dyskusyjne oraz wyjazd do Opery Wrocławskiej na spektakl baletowy wraz ze zwiedzaniem teatru od kulis.
Uczestnicy wspólnie z pedagogami będą tworzyć przedstawienie teatralno-taneczne oparte na libretcie baletu klasycznego, ale wykorzystujące współczesne sposoby wyrazu artystycznego. Poprzez kreatywną pracę nad librettem, choreografią, kostiumami i scenografią uczestnicy rozwiną swoją ekspresję, nawyk świadomej percepcji sztuki oraz nowatorskiego podejścia do klasyki.
Spektakl taneczny, który odbędzie się pod koniec realizacji projektu będzie wspólnym dziełem wszystkich uczestników.
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. 
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: lifefordance.setia@gmail.com

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW